Jeż w potrzasku

W dniu 7 sierpnia 2021 r. strażnicy uwolnili jeża, który nie mógł się wydostać z wnęki przy jednym z bloków na Osiedlu Pyrzyckim. Zgłoszenia dokonała zaniepokojona mieszkanka, która wskazała funkcjonariuszom uwięzionego jeża. Zwierzę uwolniono i wypuszczono w naturalne środowisko.

Dostał mandat za spalanie odpadów

W dniu 12 lipca 2021 r. strażnicy otrzymali zgłoszenie o paleniu odpadów przy ul. Podmiejskiej. Funkcjonariusze na miejscu ujęli mężczyznę spalającego odpady m.in. w postaci worków z folią. Przedmiotowe powodowało uciążliwe zadymienie. Za wyżej opisany czyn człowiek został ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali upoważnieni przez Prezydenta Miasta Stargardu do sprawowania kontroli przestrzegania przepisów…

Szczegóły

Z miejskich ulic zniknęły 3 nieużywane pojazdy

W dniu 02 czerwca 2021 r. po uprzednio przeprowadzonych czynnościach służbowych strażnicy zlecili odholowanie pojazdu marki Rover z ul. Bolesława Chrobrego 3. Pojazd ten zajmował miejsce parkingowe w pasie drogowym, był nieużywany od dłuższego czasu, nie miał przeglądu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Przesłanki te były wystarczające do zlecenia przez strażników usunięcia pojazdu z drogi…

Szczegóły

Strażnicy pomagają w potrzebie

W dniu 30 kwietnia 2021 r. strażnicy pomogli 93 letniej kobiecie. Stargardzianka upadła przed swoim mieszkaniem, a ze względu na ograniczoną możliwość ruchową nie była w stanie wstać o własnych siłach. Funkcjonariusze udzielili pomocy potrzebującej i na jej prośbę powiadomili o zdarzeniu najbliższą rodzinę.

Przewrócone kosze uliczne

Podczas niedzielnej służby dnia 25.04.2021 r. strażnicy podnieśli przewrócone kosze uliczne, leżące przy ul. Warszawskiej. Betonowe pojemniki przewrócono na ciąg pieszo rowerowy. Nie był to widok sprzyjający niedzielnym spacerom, a co ważniejsze kosze stwarzały zagrożenie bezpieczeństwa korzystających ze ścieżki rowerzystów.