Wrak zabrany po interwencji

W dniu 27 lipca 2020 r. otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańca Os. Zachód, że na dużym parkingu osiedlowym stoi od kilku miesięcy wrak samochodu, który stwarza zagrożenie. Strażnicy ustalili właściciela i zlecili mu zastosowanie się do zapisów ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Właściciel samochodu dopełnił swojego obowiązku w dniu 04 sierpnia. Podobna interwencja miała…

Szczegóły

Krzewy przycięte po interwencji

W dniu 27 lipca 2020 strażnicy otrzymali zgłoszenie o utrudnieniu w korzystaniu ze ścieżki rowerowej przy ul. Aleja Żołnierza w Stargardzie. Zagrożenie miały stwarzać przerośnięte krzewy, które zachodziły na ścieżkę rowerową. Strażnicy ustalili właściciela posesji, przeprowadzili z nim rozmowę pouczającą, a ten niezwłocznie usunął zagrożenie.

Kot uwolniony ze studzienki

W dniu 02 lipca 2020 otrzymaliśmy zgłoszenie o kocie, który był uwięziony pod mostem na ul. Kuśnierzy w Stargardzie. Podczas interenecji strażnicy potwierdzili, że w studzience kanalizacyjnej znajduje się kot. Dzięki współpracy strażników, pracowników TOnZ Szczecin oraz MPGK Sp. z o.o. udało się oswobodzić zwierzę.